Projekty edukacyjne Gimnazjum w Krasnopolu w roku szkolnym 2013-2014
Projekty edukacyjne Gimnazjum w Krasnopolu w roku szkolnym 2012-2013
Zakończenie roku 2013-2014
70 - lecie ZSO w Sejnach
Sukces w Turnieju BRD
Egzaminy gimnazjalne
Festiwal projektów gimnazjalnych
Turniej klas gimnazjalnych

Dni otwarte szkół
Dzień Kobiet
Walentynki
Zabytki Paryża - konkurs
Bilans I półrocza 2013/2014
Złodzieje życia
Konkurs "Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych"
Portugalia kraj żeglarzy - konkurs
Spotkanie opłatkowe
Wigilia w klasach
Magia komunikacji w rodzinie i w szkole
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś
Konkurs Piosenki Patriotycznej
Koncert profilaktyczny
Dzień Edukacji Narodowej 2013
Sejneńszczyzna oczyma młodego pokolenia
Ślubowanie klasy pierwszej
Dzień chłopaka 2013
Sprzątanie świata 2013
Wybory opiekuna Samorządu Uczniowskiego

Zebranie z rodzicami - 11.09.13r 1530
Program "Wyprawka szkolna"
02.09.2013 - Rozpoczęcie roku szkolnego

Zakończenie roku szkolnego 2012/2013
Bilans roku szkolnego 2012/2013
Bal gimnazjalny 2013
Podręczniki 2013/2014
Egzamin gimnazjalny 2013
Laureatka konkursu przedmiotowego


 
 

 

Raport z ewaluacji całościowej

 
www.zskrasnopol.eu - Zespół Szkół w Krasnopolu
www.matgimm.republika.pl - matematyczna strona gimnazjum w Krasnopolu
www.sportkrasnopol.republika.pl - informacje sportowe Gimnazjum w Krasnopolu
 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013-2014

70 - LECIE ZESPOŁU SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W SEJNACH

        W piątek 30 maja 2014 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II i Gimnazjum w Krasnopolu wraz z opiekunami wzięli udział w festynie z okazji obchodów jubileuszu 70 lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Szymona Konarskiego w Sejnach. Z tej okazji uczniowie Gimnazjum przygotowali plakat, a zespół pod opieką Pana Mirosława Żukowskiego zaprezentował podczas koncertu trzy piosenki. Uczniowie mogli także wziąć udział w różnych konkursach. Za udział w festynie uczestnicy otrzymali podziękowanie w formie dyplomu.

Opracowała: Bożena Bischoff

SUKCES W TURNIEJU BRD

Kolejny raz uczniowie Zespołu Szkół w Krasnopolu nie zawiedli w Turnieju BRD. 28 kwietnia odbyły się w Sejnach eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Tam Drużyna Szkoły Podstawowej zajęła I miejsce spośród siedmiu startujących zespołów, a najlepszym zawodnikiem turnieju ogłoszono Kubę Motulewicza. Spośród szkół gimnazjalnych I miejsce zajął również zespół z Krasnopola. Indywidualnie natomiast zwyciężyła podobnie jak w ubiegłym roku Kinga Hołdyńska.
            6 maja uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Krasnopolu reprezentowali nasz powiat w Finale Wojewódzkim, gdzie zajęli III miejsce tuż za Turośnią Kościelną i Sokółką. Kuba Motulewicz podobnie jak w eliminacjach powiatowych zajął w Białymstoku I miejsce indywidualnie.
            Dwa dni później do Białegostoku pojechali uczniowie z gimnazjum aby skopiować sukces młodszych kolegów. Zajęli oni również III miejsce drużynowo, a Michał Rydzewski I miejsce indywidualnie.
            Tegoroczny Turniej z całą pewnością można zaliczyć do udanych. Ogółem nasi uczniowie stawali dwukrotnie na podium drużynowo i dwukrotnie indywidualnie przywożąc 4 zdobyte puchary.

EGZAMINY GIMNAZJALNE

        W środę gimnazjaliści egzaminowani byli z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz z języka polskiego. Część historyczną zdominowało średniowiecze, a konkretnie Zakon Krzyżacki.  WOS z kolei sprawdził ich wiedzę dotyczącą prawodawstwa państwa i religii. Za to egzamin z języka polskiego rozpoczął fragment z "Hebanu" Ryszarda Kapuścińskiego. Większość innych tekstów źródłowych także była współczesna. Głównym zadaniem okazała się rozprawka na temat "Ciekawość – ułatwia czy utrudnia życie?". Uczniowie mieli napisać pracę, w której uzasadnią swoje stanowisko przykładami z literatury.
        Następnego dnia uczniowie pisali egzamin z wiedzy matematyczno-przyrodniczej. Składał się on z dwóch bloków zadań. W rozpoczynającym się o godzinie 9.00 znalazły się zadania z nauk przyrodniczych - biologii, chemii, fizyki i geografii. Dwie godziny później gimnazjaliści zmierzyli się z zadaniami z matematyki. Na rozwiązanie zadań z pierwszego bloku dostali 60 minut (dyslektycy 80 minut), a z drugiego - 90 minut (dyslektycy 135 minut). Pomiędzy blokami była godzinna przerwa.
        W piątek o godzinie 9.00 gimnazjaliści rozpoczęli ostatni test z cyklu testów w ramach egzaminu gimnazjalnego 2014. Od godziny 9.00 uczniowie zabrali się za rozwiązywanie arkuszy z języków obcych nowożytnych na poziomie podstawowym, a od godziny 11.00 na poziomie rozszerzonym.
        Tylko 60 minut mieli do dyspozycji uczniowie, którzy w piątek napisali egzamin gimnazjalny z JĘZYKA ANGIELSKIEGO NA POZIOMIE PODSTAWOWYM. Większość uczniów właśnie ten język wybrała najchętniej. Pozostali (w tym roku około 1/3 wszystkich uczniów) zdawali język niemiecki.
        Najczęstsze opinie powtarzające się po trzech dniach egzaminu: "Matematyka nie była aż tak trudna na jaką się nastawiali", "Z chemii pytania były bardzo trudne", "Język angielski - część podstawowa była łatwa, ale najważniejsze, że lektora było słychać bardzo wyraźnie".
        A jakie będą wyniki w tym roku? No cóż, poczekamy, zobaczymy.

FESTIWAL PROJEKTÓW GIMNAZJALNYCH

W roku szkolnym 2013/2014  gimnazjaliści klasy II przystąpili do realizacji projektów edukacyjnych.
Wszyscy nauczyciele naszego gimnazjum przedstawili   tematy do wyboru. O
pracowany został  szkolny zestaw projektów, który został umieszczony na stronie internetowej naszej szkoły. Uczniowie mieli spory wybór (liczba tematów do wyboru była dwukrotnie większa niż liczba grup projektowych) a także  mogli proponować własne lub zmieniać tematy po konsultacji  z opiekunami.
        Pod czujną opieką pedagogów uczniowie  klasy II podzieleni na grupy losowo, podpisali pisemne deklaracje i przygotowali wybrane projekty. Systematycznie w ustalonych terminach odbywały się konsultacje z opiekunami.
        Dnia 21 marca 2014 roku odbył się szkolny festiwal projektów, na który zaproszeni zostali przedstawiciele władz samorządowych, rodzice uczniów klasy drugiej, wszyscy nauczyciele i uczniowie Gimnazjum w Krasnopolu. Grupy projektowe przystąpiły do prezentacji w kolejności losowej.
        Pierwszym tematem był „Spacer po Berlinie”. Uczniowie mieli za zadanie stworzenie prezentacji zachęcającej do zwiedzania Berlina i zaprezentowanie jej. Dodatkowo grupa przedstawiła wykonaną przez siebie mapkę Berlina. Na zakończenie prezentacji członkowie grupy przeprowadzili quiz. Osoby, które udzieliły poprawnej odpowiedzi otrzymywały nagrody.
        Druga grupa wykonała w dużym formacie pracę plastyczną i efekt swego wielogodzinnego wysiłku tego dnia zaprezentowała całej szkole.
         Następny zespół zaprezentował wiele urządzeń codziennego użytku i zasadę ich działania opartą o maszyny proste. W prezentacji multimedialnej uczniowie podzielili te urządzenia na grupy i prezentowali podczas wykładu opartego o pokaz kolejno poszczególne przyrządy.
        „Jak wyczarować KIRU na KAMI?” to temat projektu kolejnej grupy.  Wymagał on od uczniów zapoznania się z techniką kirigami, która pochodzi z Japonii. KIRU – znaczy cięcie, KAMI – papier. Stąd zadaniem uczniów było wykonanie prac przestrzennych z kartonu. Ostatecznie nakręcono film prezentujący prace kirigami mistrzów tego gatunku oraz prac własnoręcznie wykonanych przez uczniów.
        Na zakończenie festiwalu projektów ostatnia grupa przygotowała prezentację multimedialną, w której przedstawiła ciekawe momenty i wydarzenia z igrzysk zimowych w Soczi.
        Tematy projektów wymagały od uczniów gromadzenia informacji, analizy i opracowania wyników swojej pracy, po czym w ciekawej formie przedstawienia na forum szkoły. Uczniowie wykonali też bardzo pracochłonne i efektowne prace plastyczne. Wszyscy byli bardzo zainteresowani i z uwagą obserwowali przedstawiane prezentacje, Dużym urozmaiceniem były przeprowadzane quizy po zakończeniu prezentacji, które pokazały, że młodzież rzeczywiście zapamiętała przekazane informacje.

TURNIEJ KLAS GIMNAZJALNYCH

Regulamin Turnieju

DNI OTWARTE SZKÓŁ

Dnia 26 marca 2014r. klasy trzecie gimnazjum wybrały się z wizytą do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Stanisława Staszica w Sejnach, na „Dni Otwarte”. Sejneńskie Technikum zaprezentowało nam swoje osiągnięcia, pomieszczenia w których prowadzone są lekcje (uczniom chyba najbardziej spodobały się pomieszczenia do lekcji typowo praktycznych takich jak mechanizacja, pracownia kowali), oraz zaprezentowali nam swoje umiejętności. Przedstawili nam również kierunki, w których kształcą swoich uczniów:
        - technik agrobiznesu
        - technik mechanizacji rolnictwa
        - technik rolnik
        - technik turystyki wiejskiej
        - technik żywienia i usług gastronomicznych
oraz kierunki Zasadniczej Szkoły Zawodowej:
        -kucharz
        - mechanik- operator pojazdów i maszyn rolniczych

        Na zakończenie zorganizowali nam poczęstunek przygotowany przez uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych. Można było skosztować świeżo (prosto z pieca J) upieczonej pizzy, rurek z kremem, ciastek, szaszłyków owocowych czy też  wypić koktajle mleczno - owocowe. Właśnie w tej części „delektowania się”, najbardziej widoczne były uśmiechy uczniów naszej szkoły. Niektórzy pytali nawet czy możemy zawrócić i przyjść jeszcze raz.

Dwa dni później wybraliśmy się do Suwałk na  Suwalskie Spotkania Edukacyjne, które odbyły się na sali gimnastycznej II Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. Z. Podhorskiego. Przy okazji niektórym z nas udało się (czy to z przewodnikiem czy na własną rękę) zwiedzić II LO, w którym nie ma co ukrywać - nietrudno się zgubić. Na każdym korytarzu, od początku aż do końca wywieszone są prace plastyczne uczniów, co daje niesamowicie przyjazny dla oka efekt.  Naprawdę trudno wyliczyć wszystkie szkoły, które miały na sali swoje stoiska, wiadomo, że było ich kilkanaście J. Każda szkoła próbowała się na różne sposoby wyróżniać, kolorowymi strojami czy też własnej roboty wypiekami. Najwięcej osób przyciągnęła jednak fontanna czekoladowa, z tym się chyba każdy uczeń z Krasnopola zgodzi. Wszyscy ruszyli więc na poszukiwania kierunku swojej dalszej nauki. Mamy nadzieję, że po tak długich namysłach i zdobywaniu informacji uda nam się WRESZCIE zdecydować, a później DOSTAĆ do tej wymarzonej szkoły.

Klaudia Daniłowicz

DZIEŃ KOBIET

W dniu 10 marca z okazji Dnia Kobiet chłopcy z SU postanowili zorganizować wybory Miss...:) w trzech kategoriach:

1. I miejsce na najsympatyczniejszą gimnazjalistkę miejsce męskie jury przyznało MARCIE ŁUKASZEWICZ (kl.II)
    II miejsce MARCIE JAKUBOWSKIEJ (KL. III B)
    III miejsce KAROLINIE SIERGIEJ (III A)
2.na najładniejszą gimnazjalistkę:
    I miejsce KAROLINA SIERGIEJ (III A)
    II miejsce ŻANETA HEKSEL (III B)
    III miejsce ANIA MICHNIEWICZ (III A)
3. na najkulturalniejszą gimnazjalistkę:
    I miejsce ŻANETA HEKSEL (III B)
    II miejsce KLAUDIA DANIŁOWICZ (III A)
    III miejsce WIOLA LESZCZYŃSKA (III A)
        WSZYSTKIM GIMNAZJALISTKOM W DNIU KOBIET SERDECZNE ŻYCZENIA SKŁADA SU A TYM KTÓRE SZCZEGÓLNIE UJĘŁY SERCA KOLEGÓW :)))                                                                                                                                                             GRATULUJEMY !!!!!

 SU GIMNAZJUM

        

WALENTYNKI

14 lutego w dzień św. Walentego w naszej szkole zorganizowaliśmy kiermasz walentynkowy, na którym można było kupić słodkości w kształcie serc oraz zamówić balon z dedykacją. Nie zabrakło także poczty walentynkowej. Redakcja gazetki wybrała i nagrodziła dwie osoby, które dostały największą ilość walentynek. Dominika Romanowska oraz Cezary Maciejewski dostali małe upominki, a uczniowie ubrani na czerwono lub różowo tego dnia zwolnieni byli z odpytywania. ♥♥♥

ZABYTKI PARYŻA

        24 stycznia 2014 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sejnach nastąpiło podsumowanie powiatowego konkursu plastycznego z języka francuskiego pt. „Zabytki Paryża”. Celem konkursu było propagowanie oraz pogłębianie wiedzy na temat Francji wśród młodzieży szkolnej. Uczniowie musieli wybrać jeden z zabytków Paryża z podanej przez organizatorów listy, a następnie wykonać  pracę plastyczną dowolną techniką. Z naszej szkoły do konkursu zgłoszono 8 osób. Miło nam poinformować, że ze wszystkich nadesłanych prac na ww. konkurs nagrodzono następujących uczniów z naszego gimnazjum:

                    Karolina Siergiej – II miejsce

                    Klaudia Daniłowicz - wyróżnienie

                    Paulina Kulmaczewska - wyróżnienie

                    Wioletta Leszczyńska - wyróżnienie

                    Anna Wojciechowska – wyróżnienie

                       Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za uczestnictwo w konkursie. 

Iwona Wasilewska
Alicja Wysocka

BILANS I PÓŁROCZA 2013/2014

 

Klasa:

I

II

IIIa

IIIb

Liczba uczniów w klasie
Liczba ocen niedostatecznych
Liczba ocen dopuszczających
Liczba ocen bardzo dobrych
Liczba ocen celujących
Średnia klasy
Miejsce w szkole
Liczba ocen z zachowania
wzorowych
bardzo dobrych
dobrych
poprawnych
nieodpowiednich
nagannych
Liczba opuszczonych godzin:
usprawiedliwionych
nieusprawiedliwionych

28
2
80
78
15
3,56
I

20
6
2
-
-
-
588
520
68

24
17
120
52
14
3,18
IV

13
2
4
5
-
-
1101
846
255

25
3
113
74
36
3,56
I

12
10
-
1
1
-
1140
1030
110

25
6
133
55
15
3,23
I
II

1
11
10
3
-
-
1110
497
613

ŚREDNIA OCEN SZKOŁY: 3,39

OTO NAJLEPSI UCZNIOWIE GIMNAZJUM w I półroczu 2013/2014

Lp.

Nazwisko i imię

Klasa

Średnia

1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
11.
13.
14.

 Leszczyńska Wioletta
 Tomczyk Piotr
 Łukaszewicz Marta
 Jankowski Artur
 Wysocki Jakub
 Siergiej Karolina
Hołdyńska Kinga
Maciejko Krzysztof
Rydzewski Michał
Trzcianowska Diana
Wojciechowska Klaudia
Siemienkiewicz Monika
Daniłowicz Klaudia
Andruszkiewicz Iza

IIIa
IIIa
II
II
I
IIIa
II
IIIa
II
I
I
I
IIIa
I

5.44
5.31
5.0
4.87
4.86
4.81
4,73
4,69
4,67
4,64
4,57
4,57
4,56
4,5

ZŁODZIEJE ŻYCIA

        W dniu 22 stycznia 2014 r. w naszej szkole odbył się program profilaktyczny pt. „Złodzieje życia”. Poprowadził go Pan Jarosław Tioskow, który jest członkiem, ale i zarazem założycielem zespołu „Kasa Chorych”. Na wstępie zapoznał nas z historią „bluesa” i jak to było, kiedy dotarł on także do Polski. Opowiedział nam również wiele historii o tym jak kończyli ludzie którzy „eksperymentowali” z narkotykami. Najważniejsze było jednak to, że te historie były prawdziwe, zaczerpnięte z życia jego kolegów. Przestrzegał nas przed tym, żeby nie wmawiać sobie „mam nad tym kontrolę”, bo tak naprawdę prędzej czy później, to narkotyki przejmą kontrolę nad nami.
         Całe to spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, którą stworzył Pan Tioskow. Zagrał nam kilka „bluesowych” utworów, które były nie tylko miłe dla ucha, ale także bogate w treść i niosące konkretne przesłanie do ludzi młodych, takich jak my. Mamy więc nadzieję, że Pan Tioskow wkrótce znowu nas odwiedzi i opowie kilka nowych historii o tym, żeby nie przekreślać swojego życia narkotykami, „bo każdy ma szansę spełnić swoje marzenia, jeśli tylko tego mocno chce”.

Klaudia Daniłowicz

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH

W dniu 10.12. 2013, odbył się Międzyszkolny Konkurs „Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych” dla szkół gimnazjalnych.
        W konkursie wzięło udział 12 uczniów  z Gimnazjum nr 2 w Sejnach, Gimnazjum w Gibach, Gimnazjum w Krasnopolu i z Gimnazjum nr 1 W Sejnach. Na podstawie przedstawionych prac uczniów i wyników z testu Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzców.

                I miejsce: Marta Łukaszewicz

                II miejsce: Karolina Siergiej

                III miejsce: Wioletta Leszczyńska

Uczniowie otrzymali nagrody książkowe, dyplomy i drobne upominki.

                                                   Organizator: Bożena Bischoff

PORTUGALIA KRAJ ŻEGLARZY

                Konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną rozstrzygnięty…
       
Centrum Języka Portugalskiego Instytutu Camõesa przy Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie ogłosiło konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną pt.: „PORTUGALIA KRAJ ŻEGLARZY”. Celem konkursu było propagowanie oraz pogłębianie wiedzy na temat ww. kraju wśród młodzieży szkolnej. Adresowany był on do uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych, którzy mieli za zadanie stworzyć prezentację multimedialną ukazującą Portugalię jako kraj żeglarzy. 
           Do konkursu zgłoszono 186 prac uczniów z całej Polski.
       
Miło mi poinformować, że ze wszystkich nadesłanych prezentacji na ww. konkurs wybrano pracę Kamila Nowackiego i zajął on II miejsce.

opr. p. Iwona Wasilewska

 

 

SPOTKANIE OPŁATKOWE

Dnia 20 grudnia 2013 r., uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół w Krasnopolu, wraz z rodzicami i przybyłymi gośćmi, przeżywali spotkanie opłatkowe. Szczególny nastrój, odświętne stroje, dźwięki kolęd wskazywały, że jest to dzień, który wyróżnia się spośród innych dni. Uczniowie przekazali wszystkim wiele emocji poprzez inscenizację sztuki Andersena „Dziewczynka z zapałkami”. Wszyscy wyśpiewali wraz z uczniowskim chórem słowa polskich kolęd. Głoszona Ewangelia rozjaśniała mrok, uścisk dłoni i wyśpiewane słowa, przekażcie sobie znak pokoju, dodawały nadziei i kierowały w stronę wzajemnego zrozumienia, pojednania. Biały chleb w dłoniach pękał z cichym trzaskiem i dzielony między sobą, jednoczył. Z każdą chwilą narastała cisza, każdy odchodził gdzieś w swoją stronę, drżący płomień świecy łagodnym światłem opromieniał skrawek naszego "małego Betlejem". I chociaż opustoszała sala, serca napełniła radość, bo Słowo stało się ciałem i zamieszkało pośród nas. 

Opracował: Mirosław Żukowski

WIGILIA W KLASACH

W ostatnim tygodniu nauki przed Bożym Narodzeniem klasy gimnazjalne zorganizowały klasowe wigilie. Spotkania te zostały uwiecznione na zdjęciach.

MAGIA KOMUNIKACJI W RODZINIE I W SZKOLE"

Uczniowie klas: I i IIIB Gimnazjum w Krasnopolu pod opieką p. Teresy Ludorf i p. Iwony Wasilewskiej wzięli udział w projekcje pt. „Magia komunikacji w rodzinie i w szkole” zorganizowanym przez Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną w Sejnach”.
        Projekt był realizowany od 15 października do 15 grudnia 2013r., w ramach którego stworzono dwa szkolne projekty o charakterze interdyscyplinarnym pt. „Literatura w walce z nałogiem” oraz „(Nie)bezpieczeństwo w sieci”.
        Projekt zakończył się  18 grudnia 2013r.  happeningiem. Uczniowie zaprezentowali kolegom i koleżankom swoje efekty pracy: pokazali prezentacje, omówili problemy dotyczące  ww. tematów, przedstawili scenką rodzajową, zaśpiewali piosenki oraz zaprosili widzów do wspólnej zabawy.
        Celem projektu było pokazanie uczestnikom szerokiego spectrum zagrożeń, jakie niesie ze sobą alkoholizm i nieumiejętne korzystanie z Internetu.
        Zadaniem uczniów było promowanie zachowań, które mają służyć naszemu bezpieczeństwu oraz uświadomienie wszystkim, jak ważna jest w życiu komunikacja międzyludzka. Gimnazjaliści z tego tematu zdali egzamin wspaniale. Dziękujemy za współpracę.
 

Koordynatorki projektu:  Iwona Wasilewska

Teresa Ludorf

 

Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś

         Impreza edukacyjna, będąca finałem projektu "Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś", udała się pięknie 
Uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum spotkali się na sali gimnastycznej 20 listopada 2013 r o godz. 12.00. 
Lau
reaci ogłoszonego wcześniej konkursu plastycznego otrzymali nagrody ufundowane przez sponsorów, czyli od Wójta Gminy Krasnopol p. Józefa Stankiewicza, właściciela Przytuliska dla zwierząt "Cyganowo" w Sejnach p. Czesława Anzela, Fundację Lex Nova oraz Kancelarię Prezydenta RP z inicjatywy i poparcia Fundacji Zwierzęta Niczy nszej gminy, które zostały adoptowane z przytuliska w Sejnach albo - dzięki prac opiekunki Klubu Przyjaciół Zwierząt - nie zahaczając o przytulisko, najdoały domy adopcyjne. Filmy zapoznawały zebranych również z pracą wolontariuszy na spacerach z psami z przytuliska "Cyganowo".
Wolontariusze, którzy czynnie uczestniczyli w pracach klubu oraz spacerach wolontariackich z psami, otrzymali nagrody za dotychczasową pracę.
        Na zakończenie słowa podziękowania dla członków klubu oraz ich opiekuna skierował wójt gminy p. Józef Stankiewicz. Podkreślił wagę wszystkich działań klubowych, nie wyłączając z tego faktu, że dzięki intensywnym pracom klubu budżet gminy jest odciążany z kosztów utrzymania psów w przytulisku, a które odłowione są na terenie naszej gminy. Psy są intensywnie ogłaszane i promowane w Internecie, dzięki czemu znajdują domy adopcyjne. Dodatkową nagrodą dla klubowiczów, jaką ufundował pan wójt, jest jednodniowa wycieczka do miejsca, które sobie sami wolontariusze wybiorą
 
 Słowa uznania wygłosił również p. Czesław Anzel, który podkreślił wkład pracy wolontariuszy z Krasnopola w jego przytulisku. Zauważył, że są oni najaktywniejszą grupą, biorąc pod uwagę ilość mieszkańców Krasnopola w porównaniu z ilością mieszkańców Sejn. Przypomniał jednocześnie ogrom pracy i poświęcenia p. Krystyny Chilińskiej z Fundacji Zwierzęta Niczyje, dzięki której wolontariat w przytulisku powstał i funkcjonuje. Pani dyrektor Zespołu Szkół w Krasnopolu Grażyna Ogórkis także przyłączyła się do podziękowań. Podkreśliła, że postawy wolontariackie są ogromnie ważne. Praca na tej niwie uczy młodzież bezinteresownej pomocy dla najsłabszych, dla tych, którzy sami o siebie nie umieją się upomnieć. Trzeba głębokiej edukacji zmierzającej do kształtowania właściwych i odpowiedzialnych zachowań wobec zwierząt. Klub Przyjaciół Zwierząt w Krasnopolu jest świetnym przykładem takich działań edukacyjnych.
        Opiekunka KPZ podziękowała swoim młodym współpracownikom, bo dzięki ich zaangażowaniu udaje się robić piękne rzeczy. Może dzięki takim ludziom, jak oni, inni pójdą w ich ślady. Może w końcu zacznie zmieniać się mentalność społeczeństwa i zwierzęta będą traktowane z należytym szacunkiem. 
Ogromnym zaszczytem dla członków klubu jest fakt, że Fundacja Lex Nova, a w szczególności jej wiceprezes p. Anna Gdula, zainteresowała się działalnością klubu i chce otoczyć patronatem jego działania. (zdjęcia...)

opr. p. Beata Sosnowska

KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

        W dniu 13.11.2013 r. uczniowie Zespołu Szkół w Krasnopolu uczcili 85 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Tego dnia wszyscy uczestniczyli w konkursie piosenki patriotycznej. W ten sposób oddano hołd tym, którzy przez pokolenia krwią, ofiarą i duchem bili się o wolną Polskę.
        Uczniowie wszystkich klas przygotowali i zaśpiewali wylosowane wcześniej piosenki patriotyczne. Wśród wykonywanych utworów nie zabrakło znanych pieśni, takich jak: "Ułani", "Piechota" czy "Wojenko, wojenko". Zgromadzona publiczność mogła też usłyszeć i obejrzeć wykonanie bardziej współczesnych pieśni, takich jak: "Biały krzyż", "Jak szło wojsko raz ulicą" czy "Taki kraj".
        Pomysłowość i zaangażowanie ze strony uczniów, składające się na inspirację utworów, ocenione zostało przez komisję, która przyznała nagrody wszystkim uczestnikom konkursu. W sposób szczególny wyróżnione zostały klasy: I SP, VI oraz klasa IIIA gimnazjum.

opr. p. T. Ludorf

KONCERT PROFILAKTYCZNY

        Dnia 12.11.2013 r. uczniowie klasy VI oraz młodzież gimnazjalna uczestniczyła w koncercie profilaktycznym pod  hasłem "Dekalog droga do szczęścia". Występ w wykonaniu Sławomira Pyrko obejmował treści związane z problemem używania przez młodzież alkoholu, narkotyków i papierosów. Prowadzący przedstawił postawy życiowe i przyczyny prowadzące do uzależnień. Mówił także o konsekwencjach społecznych i osobistych wynikających z uzależnień. Całość przeplatana była balladami w wykonaniu prowadzącego koncert.

opr. p. Teresa Ludorf

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2013

         W dniu 16 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Był to dzień wyjątkowy, przepełniony życzeniami wytrwałości i cierpliwości do dalszej, nie zawsze łatwej pracy. Z okazji tej uroczystości uczniowie klasy V i VI pod kierunkiem p. Iwony Przekopskiej i p. Doroty Jaczewskiej w żartobliwy sposób przedstawili realia szkolnego życia. Po tej części artystycznej nauczyciele i wszyscy pracownicy szkoły obdarowani zostali okolicznościowymi laurkami, własnoręcznie wykonanymi przez uczniów. W drugiej części apelu głos zabrali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, którzy przygotowali niespodziankę w postaci ,,Gali Oskarów". Nie zabrakło też życzeń i spotkania z lokalnymi władzami oraz przedstawicielami Rady Rodziców. Dzień Edukacji Narodowej upłynął w naszej szkole w miłej i serdecznej atmosferze.

opr. Iwona Przekopska

"SEJNEŃSZCZYZNA OCZYMA MŁODEGO POKOLENIA"

        9 października w klasach I i II odbyły się godzinne warsztaty edukacji regionalnej przeprowadzone przez przedstawiciela Stowarzyszenia ORIGO. Miały one na celu rozwinięcie ciekawości własnym regionem, poczucie odpowiedzialności za środowisko przyrodnicze i kulturowe własnego regionu oraz rozbudzanie patriotyzmu i poczucia tożsamości lokalnej przy jednoczesnym poszanowaniu innych narodów i społeczności. Podczas tych spotkań uczniowie uświadomili ile elementów, symboli, budowli, zachowań ludzkich, tradycji oraz sztuki kulinarnej jest charakterystycznych dla naszego regionu. Zdali też sobie sprawę ile jeszcze ciekawych rzeczy nie wiedzą o naszym regionie. Na zakończenie prowadząca spotkanie przygotowała niespodziankę w postaci zabawy w robienie dużych baniek mydlanych.

opr. R. Razin

ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ

        02 października 2013 r. klasa I Naszego Gimnazjum dostąpiła zaszczytu ślubowania. Wszyscy pierwszoklasiści w obecności dyrekcji i nauczycieli przyrzekali honorowo dochować słów roty, dotyczących postaw patriotycznych oraz uczniowskich. Po ślubowaniu nastąpiło uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej ze słowami przyrzeczenia i listą ślubujących. następnie uczniowie udali się na dziedziniec szkoły, gdzie zgodnie z tradycją Gimnazjum, posadzili swój świerk.
        Po części oficjalnej uczniowie kl. IIIA zaprosili młodszych kolegów do sali matematycznej na "okociny". Teraz należało wykazać się sprytem, poczuciem humoru, odwagą i umiejętnością pracy w grupie. Poszczególne konkurencje oceniane były przez jury złożone z nauczycieli i uczniów kl. IIIA. Wszyscy uczniowie klasy I od tej pory zostali przyjęci do społeczności gimnazjalnej otrzymując pamiątkowe certyfikaty.

opr. wych. B. Sosnowska

Dzień chłopaka 2013

Chcąc w nietypowy sposób uczcić w naszej szkole „Dzień Chłopaka” przeprowadziliśmy konkurs na trzech chłopaków „naj”. Wszystkie dziewczęta głosowały wybierając:
- najsympatyczniejszego
- najlepiej wyglądającego oraz
- najbardziej kulturalnego chłopaka szkoły.
        Wyniki wyborów były możliwe do przewidzenia. Najsympatyczniejszym kolegą w szkole został Tomasz Krakowski z klasy IIIa. Najlepiej Wyglądającym kolegą w szkole został Jacek Maciejewski z IIIa. Najbardziej kulturalnym kolegą w szkole został Tomasz Krakowski i Jacek Maciejewski z klasy IIIa.
        Podczas krótkiego apelu na długiej przerwie chłopcy dostali pamiątkowe szarfy oraz każdy z chłopaków dostał maleńki upominek w postaci lizaka.
J

opr. Anna Klepacka

AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA - 2013

            Dnia 23 września 2013 roku klasy I, II, IIIA oraz IIIB Gimnazjum w Krasnopolu wzięły udział w akcji "Sprzątanie Świata". Klasa I wyruszyła podzielona na cztery grupy do Wysokiego Mostu, Mikołajewa, Czerwonego Krzyża i Wigierskiego Parku Narodowego. Po zebraniu około 20 worków odpadów uczniowie powrócili do szkoły. Klasa II oczyściła tereny Suwalskiego Parku Krajobrazowego zbierając tam 8 worków śmieci. Ulicę Sienkiewicza oraz Polną uporządkowała klasa IIIA. O czystość terenów wokół szkoły oraz boiska szkolnego zadbała klasa IIIB. Wszyscy powrócili ze swoich akcji w bardzo dobrych humorach i z uśmiechami na twarzach. Jednogłośnie uznano, że tegoroczne sprzątanie świata było udane.

opr. K. Hołdyńska

WYBORY OPIEKUNA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
 GIMNAZJUM W KRASNOPOLU

        W związku z odejściem na urlop macierzyński i wychowawczy p. Justyny Żuryńskiej – nauczyciela wybranego w wyborach uczniowskich na funkcję opiekuna Samorządu Uczniowskiego, dnia 11.09.2013 r. ponownie odbyły się wybory uczniów klas I-III Gimnazjum w Krasnopolu na opiekuna Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum w Krasnopolu.
Liczba uczniów biorących udział w wyborach: 98
głosów ważnych – 98

 Wynik głosowania:
Małgorzata Huszcza – 33 głosy
Józef Lewkiewicz – 23 głosy
Beata Sosnowska – 18 głosów

        Pozostali nauczyciele otrzymali mniejszą liczbę głosów.

Zgodnie z wynikiem głosowania pani Małgorzata Huszcza została w roku szkolnym 2013/2014 opiekunem Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum w Krasnopolu.

więcej zdjęć ...

Z A W I A D O M I E N I E

         Zebranie z rodzicami uczniów Zespołu Szkół w Krasnopolu - Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II i Gimnazjum w Krasnopolu odbędzie się w dniu 11.09.2013r 
 o godzinie 1530.  Serdecznie zapraszamy rodziców do czynnego uczestnictwa w zebraniu z dyrektorem szkoły oraz wychowawcami i nauczycielami szkół.

Dyrektor ZS w Krasnopolu - Grażyna Ogórkis

PROGRAM "WYPRAWKA SZKOLNA"

        Dyrektor Zespołu Szkół w Krasnopolu informuje, iż do 10.09.2013r można składać wnioski o udzielanie pomocy finansowej na zakup podręczników w ramach programu „Wyprawka szkolna” ... czytaj całość

02.09.2013 - ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

        02 września 2013 r. o godzinie 900 odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014 na hali sportowej Zespołu Szkół w Krasnopolu. Uroczystość ta poprzedzona będzie Mszą Świętą o godzinie 800 w Kościele p.w. Przemienienia Pańskiego w Krasnopolu.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

BILANS ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

 

Klasa:

I

IIa

IIb

IIIa

IIIb

Liczba uczniów w klasie
Liczba ocen niedostatecznych
Liczba ocen dopuszczających
Liczba ocen bardzo dobrych
Liczba ocen celujących
Średnia klasy
Miejsce w szkole
Liczba ocen z zachowania
wzorowych
bardzo dobrych
dobrych
poprawnych
nieodpowiednich
nagannych
Liczba opuszczonych godzin:
usprawiedliwionych
nieusprawiedliwionych

25
-
117
65
19
3,42
IV

10
8
7
-
-
-
2075
1753
322

25
-
106
65
28
3,51
III

9
8
5
3
-
-
3032
2504
528

25
1
114
36
12
3,25
V

3
11
8
3
-
-
1568
1002
566

25
-
99
76
57
3,72
I

14
6
5
-
-
-
2591
2553
38

22
-
99
66
44
3,62
II

11
8
3
-
-
-
2441
2360
81

 

ŚREDNIA OCEN SZKOŁY

2003/2004 3,41
2004/2005 3,36
2005/2006 3,37
2006/2007 3,37
2007/2008 3,35
2008/2009 3,34
2009/2010 3,36
2010/2011 3,34
2011/2012 3,41
2012/2013 3,51

OTO NAJLEPSI UCZNIOWIE GIMNAZJUM 2011/2012

Wyróżnieni na świadectwie czerwonym paskiem

 

Lp.

Nazwisko i imię

Klasa

Średnia

1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.

 Kęcka Karolina
 Łukaszewicz Marta
 Leszczyńska Wioletta
 Daniłowicz Łukasz
 Żukowski Kamil
 Bartosiewicz Łukasz
 Tomczyk Piotr
 Hołdyńska Kinga
 Siergiej Karolina
 Jankowski Artur Jakub

IIIa
I
IIa
IIIb
IIIb
IIIa
IIa
I
IIa
Ia

5.50
5.29
5.25
5.22
5.11
5.06
4.94
4.93
4.88
4.86

BAL GIMNAZJALNY 2013

Podręczniki na rok szkolny 2013/2014

Zapoznaj się z zestawem podręczników do gimnazjum na rok 2013/2014

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2013

więcej zdjęć ...

Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego

Karolina Kęcka - uczennica klasy III A Gimnazjum w Krasnopolu została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego.
        W piątek 12 kwietnia 2013 roku w Zespole Szkół nr 2 w Suwałkach odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych przeprowadzonych w gimnazjach województwa podlaskiego w roku szkolnym 2012/2013
. Gospodarzem uroczystości była
Pani Wicekurator Oświaty w Białymstoku Wiesława Ćwiklińska. W gali uczestniczyli przedstawiciele władz miasta, dyrektorzy szkół, nauczyciele, rodzice i oczywiście uczniowie, którzy uzyskali tytuł laureata w bieżącym roku szkolnym. Podczas uroczystości uhonorowano laureatów konkursów przedmiotowych, podziękowano nauczycielom przygotowującym oraz dyrektorom szkół za pracę dydaktyczną i wychowawczą z młodzieżą.

                                                                                                              Jolanta Titarczuk

BRACTWO RYCERSTWA ZAMKU GNIEWSKIEGO
W NASZEJ SZKOLE